Jdi na obsah Jdi na menu
 


Město bez dechu

16. 1. 2011

http://img2.ceskatelevize.cz/program/porady/1056296683/foto09/mesto_03.jpg

Thriller 
Česko, 2003, 99 min


Režie: Ivan Pokorný
Hrají: Tatiana Vilhelmová, Roman Zach, Pavel Zedníček, Vladimír Dlouhý, Marika Procházková, Marie Durnová, Jan Bidlas, Čestmír Gebouský, Ivan Pokorný, Jiří Ptáčník, Michael Hofbauer, Klára Cibulková, Zdeněk Košata, Nataša Gáčová, Jiří Kodeš, Lukáš Hlavica, Svatopluk Schuller, Robert Jašków, Miloslav Kopečný, Anna Fialková, Miroslav Šnajdr, Magda Weigertová, Simona Babčáková, Jindřich Hinke, Viktor Fatka, Jiří Král, Leoš Juráček, Natálie Drabiščáková, Hynek Čermák, Hana Doulová, Lucie Kožinová, Saša Michailidis, Lubor Šplíchal, Luděk Fiala, Adéla Šeďová

 

 http://www.televize.cz/files/film/le90drhc5rar.jpg

Jednoho mlhavého a smogového zimního dne unese skupinka teroristů pražský autobus se čtyřmi cestujícími a řidičem. Prohlásí, že budou rukojmí zadržovat tak dlouho, dokud vláda a parlament nesplní jejich požadavek na změnu zákona o ovzduší. Drama zadržených lidí trvá jednu noc a dva dny, během kterých dochází k řadě dramatických situací.

http://img2.ceskatelevize.cz/program/porady/1056296683/foto09/mesto_04.jpgDěj nás zavede do atraktivního prostředí nejvyšší politiky i domácností obyčejných lidí, jichž se únos dotkl bezprostředně. Do popředí postupně více vyplouvá zásadní otázka filmu: Je možné při prosazování ekologických cílů sáhnout k extrému, tj. k násilí? Je možné prosadit všeobecně prospěšnou věc prostředky teroru?

Dramatický příběh ze současnosti s prvky politického thrilleru a silným etickým nábojem napsala spisovatelka a scenáristka Iva Procházková.

http://tv.denik.cz/images/tv/p/11/01/16/s/mesto-bez-dechu.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

KontaktArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 108903
Měsíc: 1101
Den: 44