Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedmero krkavců

24. 11. 2010

http://img9.ceskatelevize.cz/program/porady/153368/foto09/06.jpg

Pohádka / Rodinný 
Česko, 1993, 75 min


Režie: Ludvík Ráža
Hrají: Michal Dlouhý, Ivana Chýlková, Boris Rösner, Jana Hlaváčová, Radoslav Brzobohatý, Zora Jandová, Martin Růžek, Igor Ondříček, Petr Gazdík, Ivan Hora, Helena Trýbová, Mária Podhradská, Marcela Dürrová, Marek Holý, Filip Važanský, Jindra Delongová, Dagmar Tůmová, Libuše Billová, Jan Novák, Lukáš Kantor, Monika Kobrová, Jana Gazdíková, Daniel Rous, Magda Reifová, Alena Kreuzmannová, Hana Packertová, Michaela Černá, Jiřina Trojanová http://img9.ceskatelevize.cz/program/porady/153368/foto09/05.jpg

Sedmero krkavců
Matka pekla svým sedmi synům chléb

. Ale oni pořád zlobili a nechtěli se utišit.
Pořád už chtěli bochníčky, až to matka nevydržela a vykřikla: "I bodejž jste se všichni zkrkavčili!" Sotva to dořekla, proměnili se chlapci v sedm krkavců a uletěli. Když se matka vzpamatovala, začala naříkat a bědovat, bylo už pozdě.
Po čase se otcův a matčin smutek utišil a pánbůh se nad nimi smiloval. Narodila se jim dceruška Bohdanka. Děvče rostlo jako z vody.
Ve světnici stála truhla a tu Bohdanka nesměla za nic na světě otevřít. Moc ji to lákalo, až ji jednou otevřela a spatřila tam 7 chlapeckých košil. Ptala se rodičů, čí to je. Rodiče jí řekli o tom neštěstí, co se stalo. Bohdanka si usmyslela, že půjde bratry hledat
.
Dlouho chodila a nic o bratrech nevěděla. Poradilo jí až Slunce. Když našla Bohdanka své bratry, začala vyprávět o matce a o otci, co se stalo na vsi a podobně.
Bratři byli rádi, že mají aspoň nějaké zprávy z domova
.http://img7.ceskatelevize.cz/program/porady/153368/foto09/01.jpg
Rozhodla se Bohdanka, že bratry vysvobodí. Bratři jí poradili, že musí každému ušít košili. Len musela sama zpracovat a ani jediné slovo u toho říci.
Bratři ji zavedli do jeskyně, kde musí pracovat sama. Jel kolem král v kočáře a uviděl Bohdanku, jak přede. Vzal si ji do zámku a umožnil, aby mohla i nadále pracovat. Všichni měli Bohdanku rádi, až na sestru od krále. Jednou musel král nastoupit do boje. Bohdance se narodil syn, ale zlá sestra ho vzala a vyhodila oknem a místo něj podstrčila kotě a nechala Bohdanku upálit. I když byla Bohdanka vedena na popravu, doplétala poslední košili a pak zavolala bratry. Přilétli a Bohdanka na ně hodila košile a bratři se ze sedmera krkavců proměnili, ale poslednímu zůstalo křídlo. Bohdanka všechno vysvětlila svému muži a zůstali spolu na zámku a bratři se vrátili k matce a otci.

http://img7.ceskatelevize.cz/program/porady/153368/foto09/03.jpghttp://www.film-osobnosti.cz/wp-content/uploads/2010/07/318.jpg

ulož to

www.uloz.to/4114871/sedmero-krkavcu-pohadka-cz-avi

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

KontaktArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 4
Celkem: 114056
Měsíc: 1366
Den: 65