Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kobra 11

12. 9. 2010

http://www.afc11.cz/obrazky/ostatni/afc11-chris.jpgAkční / Komedie / Krimi / Drama 
Německo, 1996, 48 min


Režie: Matthias Tiefenbacher, Robert Sigl, Michael Karen, Diethard Küster, Stephen Manuel, Gabriele Heberling, Marc Hertel, Raoul W. Heimrich, Axel Sand, Sebastian Vigg, Arend Agthe
http://pctrs.network.hu/clubpicture/2/9/8/_/teamcobra11_298733_21830.jpgHrají: Johannes Brandrup, Gedeon Burkhard, Erdogan Atalay, René Steinke, Christian Oliver, Mark Keller, Max Riemelt, Dietmar Huhn, Gerry Wolff, Joachim Paul Assböck, Gerald Alexander Held, Nina Bott, Martina Hill, Erwin Leder, Oliver Wnuk, Dirk Borchardt, Jan Sosniok, Klaus Gehrke, Lutz Winde, Ursula Buschhorn, Dorkas Kiefer, Arndt Schwering - Sohnrey, Fatih Alas, Luc Feit, Andrea Cleven, Tanja Wenzel, Daniela Wutte, Daniel Fehlow, Thomas Scharff, Aaron Hildebrand, Tom Beck, Marco Hofschneider, René Hofschneider, Hendrik Duryn, Rüdiger Wandel, Astrid M. Fünderich, Bela B. Felsenheimer, Christof Arnold, Stefan Weinert, Jan van Weyde, Michael Zittel, Sanna Englund, Jenny Elvers - Elbertzhagen, Max Tidof, Dirk Martens, Rainer Strecker, Mark Waschke, Joel Basman, Martin Rapold
 http://www.cobra11web.wz.cz/obr7rada/a.jpg

Seriál Alarm für Cobra 11 (u nás vysílaný pod jednoduchým názvem Kobra 11), prvotřídní německá akční show plná strhujících akcí, vzrušujících příběhů, bystrých a pohotových vyšetřovatelů a samozřejmě burácení silných motorů v závodě na život a na smrt. Pilotní film "Bomby na 92.kilometru" byl na RTL poprvé odvysílán 12. března 1996 a sledovalo jej ohromujících 10 milionů diváků. Svým ztvárněním seriál Cobra 11 přinesl na německé obrazovky zcela nový typ programu: akční seriál, který vzniká v čistě domácí produkci a na 100% se vyrovná svým hollywoodským vzorům. Po svém senzačním uvedení se brzy stal hitem nejen v Německu, ale i v mnoha dalších zemích světa. Po odvysílání pilotního filmu a dalších osmi epizod první série se televize RTL rozhodla dle výborné sledovanosti na dalším natáčení. Dnes je na světě již přes 170 epizod ve dvanácti sériích a další se stále natáčí! Kobra 11 se poprvé dostala na naše obrazovky na podzim roku 1997 prostřednictvím TV Nova.

Na počátku Kobry 11 byly hlavními postavami komisaři Frank Stolte (Johannes Brandrup) a jeho partner Ingo Fischer (Rainer Strecker), který byl hned ve druhé epizodě seriálu zastřelen při jedné akci na parkovišti. Jeho nástupcem se stal sympaťák Semir Gerkhan (Erdogan Atalay), odvážný
komisař, milující improvizaci a bravurně ovládající volant. Po odchodu Franka Stolteho dostává i Semir nového kolegu, kterým se stává André Fux (Mark Keller). Díky svému hudebnímu nadání, které jsme mohli vidět v epizodě "Smrtící sláva" (kde si zazpíval se skupinou Scooter), se Mark rozhodl na konci třetí řady v epizodách "Smrt malého chlapce, Osamělé vítězství" opustit roli komisaře Andrého Fuxe. Scénáristé nechali Andrého divácky atraktivně zemřít při jedné nebezpečné akci na Malorce, kde měl spolu se Semirem zadržet mezinárodního zločince Karlose Bergera. Ten ale Andrého zabil harpunou. Ani Semirova akce ho bohužel nezachránila. Tím končí účinkování Andrého v Cobře 11.

Uvolněnou roli po Andrém obsadil Tom Kranich (René Steinke). Uvedení nového kolegy do seriálu bylo prostřednictvím pilotního filmu "Pekelná jízda na dálnici A4". Tom se náhodou dostane do neovladatelného Mercedesu, který se rychlostí 170 km/h řítí po dálnici směrem do města či ke zvednutému mostu. Celá akce šťastně končí a tím byla odstartována nová éra seriálu Cobra 11. A je tu opět další změna. René Steinke se ke konci šesté série v epizodě "Stíny minulosti" seznámí při pátrání po drogovém bossovi s Elenou Krügrovou. Elena otěhotní a s Tomem plánují svatbu. Vše se ale rozplyne v další, poslední epizodě šesté série s názvem "Rozloučení", ve které Elena umírá ve voze s připravenou bombou pro Toma. Ten, po dopadení jejího vraha, podává u dálniční policie výpověď.

Jeho nástupcem se jako vrchní komisař dálniční policie stává Jan Richter (Christian Oliver). Jeho premiérou v seriálu je pilotní film k sedmé řadě s názvem "Křest ohněm", ve kterém jde Jan po vrahovi svého kamaráda. Zpočátku si ale se Semirem vůbec nerozumí, ale nakonec spolu celý případ vyřeší. Jan Richter je k vidění ještě v 8.řadě Cobry 11, na jejímž konci, v epizodě "Extrém", ze seriálu neznámo jak odchází.

Devátou sérii zahajuje epizoda s názvem "Návrat" (Comeback), ve které neznámý vyděrač, přímo před zraky Semira, odpálí bombu ukrytou v poštovní dodávce, kde uhoří mladá řidička. Semir se rozhoduje, že po vyřešení případu odejde od dálniční policie. Během pátrání ale narazí na svého bývalého parťáka Toma Kranicha, který mu s vyřešením případu pomůže. Nakonec se oba dohodnou na další spolupráci s dálniční policií a tak se Tom stává Semirovým "staro-novým" parťákem.

Zanedlouho se ale René Steinke, představitel Toma Kranicha, opět rozhodl z Cobry 11 odejít. Stane se tak v pilotním filmu k jedenácté sérii s názvem "Na život a na smrt" (Auf Leben und Tod), ve kterém jsou Tom a Semir nasazeni do razie proti obchodníkům s lidmi. Potom se stane tragédie: Při pokusu ochránit jednu důležitou svědkyni se Tom ocitá v pasti. Semir mu spěchá na pomoc, ale bohužel přichází pozdě. Tom je zastřelen! Pro Semira teď platí jen jedno: najít vraha svého parťáka. Viděl jednoho muže na místě činu. Jeho jméno je Mark Jäger, obchodní partner zločinců, který se zdá jako jediný cíl pronásledování. Později se ale ukáže, že Mark Jäger je krycí jméno tajného agenta Chrise Rittera (Gedeon Burkhard, známý jako Alex Brandtner ze seriálu Komisař Rex), který se po vyřešení případu stavá novým Semirovým parťákem.

Po pouhých dvou letech se Gedeon Burkhard, představitel Chrise Rittera, rozhodl seriál Cobra 11 opustit. V epizodě "Mezi nepřáteli" (Unter Feinden) pronásledují Semir a Chris černou dodávku, ve které se poté najde 80 kg kokainu v hodnotě 4 miliony EUR. Cílem je holandský šéf narkomafie Sander. Na případě pracuje i tajná agentka Tanja, bývalá Chrisova láska. Tanja se dostává do pasti. Chrisovi se při divoké přestřelce podaří Tanju zachránit, sám se ale stává terčem palby...

Po téměř půl roce probíhajícího castingu je znám nový parťák Semira Gerkhana. Stal se jím 30letý vrchní komisař Ben Jäger (Tom Beck). V Cobře 11 se poprvé objevil ve 13.sérii v pilotním filmu "Na vlastní pěst" (Auf eigene Faust), a to v září roku 2008. V současné době probíhá natáčení již čtrnácté řady.

Vyšetřovatele jako vždy podporuje skupina profesionálů v čele se šéfovou Annou Engelhardtovou (Charlotte Schwab), se sekretářkou Andreou Schäferovou (Carina Wiese), která na počátku desáté série odchází na mateřskou dovolenou. Nahradila ji tak sekretářka Petra Schubertová (Martina Hill), která ale po vztahu s Tomem na začátku jedenácté série podává u dálniční policie výpověď. Její nástupkyni se stane Susanna Königová (Daniela Wutte).
Samozřejmně nemůže chybět ani dvojka policejních úředníků a to Dieter Bonrath (Gottfried Vollmer) a Horst Herzberger (Dietmar Huhn).
http://c.wrzuta.pl/wi18268/fee9085c001ffc4c47e4273e/0/cobra%20%31%31

 

ulož to

www.uloz.to/hledej/

 
 

 

KontaktArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 114053
Měsíc: 1363
Den: 63